Perpetuum logo bez tagline

Szkoła podstawowa

Uczeń przy tablicy z wynikami i z rakietą do tenisa stołowego.

Pierwszy turniej tenisa!

Uczniowie Perpetuum Mobile samodzielnie zorganizowali własny, szkolny turniej. Lubimy spędzać razem czas, a nie ma lepszej integracji niż wspólna gra i kibicowanie innym.

Cała grupa (dzieci i dwie nauczycielki) siedzą w kręgu na dywanie. Na środku dywanu nasze karty ze zmysłami.

Europejski Tydzień Autyzmu

Przedszkolaki i uczniowie z Perpetuum Mobile uczyli się o zmysłach w ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu.

Uczniowie i trener siedzą w kręgu. Na tablicy obok narysowana jest twarz - potencjalny odbiorca działań, tzw. persona.

Projektujemy liceum metodą Design Thinking!

Zorganizowaliśmy dla najstarszych uczniów Perpetuum Mobile, twórcze warsztaty. Pod hasłem „Liceum w budowie” uczyliśmy uczniów projektowania metodą design thinking. Warsztaty prowadził Mateusz Łapiński

Dzieci w radosnym uścisku w kręgu

Tworzymy relacje – listopad w naszej szkole

W listopadzie dużo się działo w naszych placówkach. Uczniowie Perpetuum Mobile rozwijali swoje talenty pod okiem naszej kadry. Jak zwykle nie zabrakło różnorodności. Łączymy naukę z doświadczeniami, a aktywności umysłowe z ruchem. Wierzymy, że to najlepsza metoda na twórcze, pogodne i aktywne dzieciństwo.

Dzieciaki w planetarium

Wycieczki w listopadzie

Choć za oknem coraz mniej kolorów, to w głowach ciągle mnóstwo pomysłów. Na jesienną chandrę najlepiej pomaga wspólny wyjazd, odkrycie nowych miejsc, koniecznie z edukacyjnym przesłaniem. Tak zrobili uczniowie Perpetuum Mobile w listopadzie.

Uczennica ubrana w mundur. Za nią pracowniczka muzeum wyjaśnia znaczenie stroju.

Doświadczanie historii

W listopadzie odbyliśmy wyjątkowe lekcje historii. Perpetuum Mobile uczy dzieci w duchu patriotycznym. Zależy nam przy tym, by dzieci doświadczały historii, więc staramy się organizować lekcje w możliwie kreatywny, twórczy sposób. Nasze dwa pomysły?

Nauczyciele i uczniowie Perpetuum Mobile w zadaniu rysowania z zamkniętymi oczami

Całkiem inny Dzień Nauczyciela

To był całkiem inny Dzień Edukacji Narodowej, znany jako Dzień Nauczyciela. Samorząd szkolny placówek Perpetuum Mobile zorganizował pierwsze zawody dla nauczycieli i uczniów. Tym razem wygrali nauczyciele. Za to dzieci dostały skrzynki pełne słodyczy.

nasze dzieci stoją uśmiechnięte w półokręgu z workiem pełnym kasztanów. Uzbierali je dla Nikosia - trwa akcja charytywna

Akcja charytatywna dla Nikosia

Cała Bydgoszcz zbiera kasztany dla Nikosia. My też! Nasi uczniowie samodzielnie przygotowali plakaty i zachęcili innych uczniów do dołączenia.