Doświadczanie historii

14 listopada 2022

W listopadzie odbyliśmy wyjątkowe lekcje historii. Perpetuum Mobile uczy dzieci w duchu patriotycznym. Zależy nam przy tym, by dzieci doświadczały historii, więc staramy się organizować lekcje w możliwie kreatywny, twórczy sposób. Nasze dwa pomysły?

Uczennica ubrana w mundur. Za nią pracowniczka muzeum wyjaśnia znaczenie stroju.

Lekcja 1. Wybuchowa historia Bydgoszczy.

Zaprosiliśmy do Perpetuum Mobile twórców Exploseum. Oddziału Okręgowego Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego. Muzeum jest nieczynne do marca 2023, lecz w ramach lekcji historii pracownicy zorganizowali objazdowy cykl zajęć. To wyjątkowa lekcja o schronach, tunelach ucieczkowych czy ścianach wydmuchowych. Mogliśmy poczuć się jak w filmie akcji, tym bardziej, że przywieziona do nas prawdziwą broń i stroje. Jesteście ciekawi oferty edukacyjnej muzeum? Koniecznie zajrzyjcie na stronę.

Lekcja 2. Śpiewamy hymn

Nie musi być patetycznie, galowo i biało-czerwono. Można Polskę kochać i szanować, bez względu na to gdzie i w jakich okolicznościach jesteśmy. Tak też podchodzimy do hymnu, który wykonaliśmy na naszej Sali gimnastycznej. Najważniejsze w tym wydarzeniu było dla nas to, że śpiewaliśmy wszyscy razem.