Wycieczki w listopadzie

28 listopada 2022

Choć za oknem coraz mniej kolorów, to w głowach ciągle mnóstwo pomysłów. Na jesienną chandrę najlepiej pomaga wspólny wyjazd, odkrycie nowych miejsc, koniecznie z edukacyjnym przesłaniem. Tak zrobili uczniowie Perpetuum Mobile w listopadzie.

Dzieciaki w planetarium

Gdzie byliśmy?

Udało nam się dotrzeć do akwarium morskiego w Gdyni. Jest to jedna z największych placówek tego typu placówek w kraju, zajmującą się badaniami morza w Polsce. Prezentuje ciekawe okazy i przekazuje wiedzę naukową na temat fauny wodnej. Nasi uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o rafie koralowej, toni oceanicznej, tropikach Amazonii czy Morzu Bałtyckim. 68 akwariów, rozmieszczonych na 3 piętrach robi wrażenie. Chcecie też tam dotrzeć? Koniecznie zajrzyjcie na ich stronę www

Odwiedziliśmy też gród Kopernika i tamtejsze planetarium. Udało nam się przed czasowym zamknięciem planetarium (będzie nieczynne do 29 stycznia). W sali planetarium można obejrzeć wyjątkowe pokazy astronomiczne i zobaczyć układ wszystkich 6500 gwiazd, widocznych gołym okiem z Ziemi. Objerzeliśmy konfigurację planet na tle zodiaku, układ gwiazdozbiorów, fazy Księżyca, zaćmienia. Dzięki systemowi fulldome można podziwiać przestrzenne obrazy, tworzone przez animacje video, wyświetlane z projektorów. Nie byliście jeszcze w planetarium? Koniecznie zarezerwujcie wizytę.

Byliśmy w Operze Nova na przedstawieniu Karnawał Zwierząt. To doskonała lekcja muzyki dla najmłodszych melomanów. Słuchając pięknej bajki dzieci uczą się rozpoznawania instrumentów: kwintetu smyczkowego, instrumentów dętych i fortepianowych. Nie bez znaczenia jest miejsce – Opera Nova. Jest to jedyny tego typu obiekt na terenie naszego województwa kujawsko-pomorskiego, wizytówka Bydgoszczy. Wnętrze o świetnej akustyce. Chcecie obejrzeć dobry spektakl muzyczny z dziećmi? Rezerwujcie miejsca.

Na ponurą pogoda nie ma nic lepszego niż dobre towarzystwo, wspólne działania i spędzenie czasu razem!  Zgadzacie się z nami?