Gazeta Wyborcza o naszej nowej lokalizacji przy Mińskiej

30 czerwca 2022

Aleksandra Lewińska pisze dziś w Gazecie Wyborczej o naszej nowej siedzibie. Polecamy. Prace remontowe idą pełną parą!

Nowa siedziba Szkoły Perpetuum Mobile, przedszkola i żłobka mieści się przy ul. Mińskiej 15. I jest trzykrotnie większa od dotychczasowej, przy ul. Chopina. Szkoła będzie działała tu od września. Budynek stoi wśród zieleni, tuż za nim płynie Kanał Bydgoski. Wcześnie był użytkowany przez Instytut Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. – Posiada olbrzymi potencjał, który chcemy w całości wykorzystać – opowiada Jolanta Gawryłkiewicz, prezeska Fundacji Kreatywnej Edukacji.

Obecnie trwa remont. – Liczba dostępnych tu sal pozwoli zrealizować nasze potrzeby i marzenia. Planujemy tu przestrzenie koncertowe, laboratoria, dużą bibliotekę, oranżerię, pracownię artystyczną, salę do zajęć sensorycznych – wylicza Gawryłkiewicz. – Dla dzieci i rodziców niezbędna jest większa przestrzeń, w której realizować będzie działania rozwijające pasje. Zwiększymy też wielkość poszczególnych klas oraz stworzymy salki do pracy z nauczycielem jeden na jeden.