Perpetuum logo bez tagline

Obejrzyj film o Perpetuum Mobile

6 września 2022

Dzięki wsparciu Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej i Stowarzyszeniu GINEKA mieliśmy okazję opowiedzieć o naszej historii. Obejrzyjcie film!

Kadr z filmu przedstawia tablicę, wykonaną przez uczniów Perpetuum Mobile, która nazywa się "Kraina Przyjaźni"

Dzięki wsparciu Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej i Stowarzyszeniu GINEKA mieliśmy okazję opowiedzieć o naszej historii. Od powstania przedszkola z potrzeby rodziców, przez dynamiczny rozwój naszej działalności w ramach Fundacji Kreatywnej Edukacji, po powołanie zespołu placówek w postaci opiekuna dziennego, przedszkola i szkoły podstawowej. To trzeba obejrzeć!

Jolanta Gawryłkiewicz tak opowiada o historii placówek edukacyjnych Perpetuum Mobile Fundacji Kreatywnej Edukacji:

„Najważniejsza potrzeba wynikająca z kwestii rozwojowych naszych dzieci jest taka, aby edukacja była jak najmniej sztuczna, sformalizowana, systemowa. Żeby odnieść się do potrzeb dziecka: ruchowych, artystycznych”.

Z filmu, przygotowanego przez Ewę Lewandowską z TVP Bydgoszcz, dowiecie się o nas więcej i zajrzycie do naszych sal bez wychodzenia z domu. Co najważniejsze, dowiecie się o naszych placówkach od naszych uczniów: Ani, Poli, Nikodema i Leonarda.

„Chcemy uczyć kreatywnie, bo spędzamy w szkole kilkanaście lat, a nikt z uczniów czy nauczycieli nie chce nudy. Chcemy się rozwijać, robić to, co dla nas fajne i ciekawe” – dodaje Jola

Reportaż powstał w ramach projektu „Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej V”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa Solidarne społeczeństwo, Działanie 9.4 Wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 9.4.1 Rozwój podmiotów sektora ekonomii społecznej.

Udostępnij:

Więcej aktualności:

Ostatnio na Blogu:

Galeria