Rozwijamy biologiczne pasje

24 października 2022

Staramy się, żeby uczniom placówek Perpetuum Mobile nie brakowało atrakcji. Nasi nauczyciele rozwijają pasje dzieci. Zobaczcie dwie wycieczki poświęcone tematowi biologii.

Uczeń wykonuje jakiś eksperyment chemiczny

Staramy się, żeby uczniom placówek Perpetuum Mobile nie brakowało atrakcji. Nasi nauczyciele rozwijają pasje dzieci. Zobaczcie dwie wycieczki poświęcone tematowi biologii, w której meandry wprowadza Mateusz Leszczyński.

W październiku udało nam się wziąć udział w dwóch naukowych wydarzeniach.

Pierwszym z nich była wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Bydgoszczy. Ogród należy do Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, w okresie jesiennym prezentuje się wyjątkowo. Mimo, że znajduje się w centrum Bydgoszczy, to znalazło tu schronienie ponad 600 gatunków drzew i krzewów, a także liczne ptaki.

Poza walorami biologicznymi, ogród ma bogatą historię, sięgającą 1930 roku. Od 1951 roku rozwija się w nim działalność naukowa. Od 1995 roku Ogród ma status pomnika przyrody „Arboretum”.

Wybierzcie się tam koniecznie ze swoimi dziećmi: strona www Ogrodu Botanicznego w Bydgoszczy

Drugą atrakcją był udział w Bydgoskim Festiwalu Nauki. To wydarzenie organizowane przez pięć bydgoskich uczelni:

• Uniwersytet Kazimierza Wielkiego,
  • Politechnikę Bydgoską im. J.J. Śniadeckich,
  • Collegium Medicum UMK,
  • Wyższą Szkołę Gospodarki,
  • Bydgoską Szkołę Wyższą.

Wydarzenie popularyzujące naukę na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń miasta i całego regionu. Festiwal uczy poprzez zabawę i doświadczenia, czyli tak jak uczniowie Perpetuum Mobile lubią najbardziej.

Śledźcie koniecznie stronę Bydgoskiego Festiwalu Nauki i wybierzcie się na kolejną edycję koniecznie z dziećmi.

Uważamy, że nauki należy doświadczać. Cieszymy się, że dzięki naszym kreatywnym nauczycielom jest to możliwe.