Perpetuum logo bez tagline

Książki na ważne tematy

Budowanie wewnętrznej siły

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego i nasze dzieci zaraz opuszczą szkolne mury. Większość zobaczymy ponownie we wrześniu, część ruszy w dalszą drogę. A może tak na wakacje zapisać nasze dzieci do nieco innej szkoły, takiej, która wspaniale pomaga kształtować charakter i buduje wewnętrzną siłę, a do tego można ją zabrać wszędzie w plecaku? Dziś w szkolnym kąciku czytelniczym proponujemy starszym uczniom dwie książki Przemka Staronia pt. Szkoła bohaterek i bohaterów wydane przez Wydawnictwo Agora.

Budowanie wewnętrznej siły Read More »

Polsko-ukraiński projekt książkowy

Zbliżający się Dzień Dziecka to moment, kiedy chcemy podarować naszym dzieciakom coś fajnego. Oczywiście najlepszym prezentem, jaki możemy im podarować, jest nasz czas i uwaga. Ale jeśli macie ochotę dorzucić coś materialnego, to może skusi was niezwykły książkowy projekt. Ucieszy on zarówno dzieci polskie, jak i naszych ukraińskich gości. To polsko-ukraińskie wydanie książki Larysy Denysenko i Mashy Foyi pt. Maja i przyjaciele. Polskie dzieci czytają ją w ojczystym języku z jednej strony, ukraińskie dzieci zaś po obróceniu książki mogą czytać w swoim języku. I o niej chcemy opowiedzieć w naszym kąciku czytelniczym.

Polsko-ukraiński projekt książkowy Read More »

Równość, demokracja, dyskryminacja

Szczycimy się tym, że Perpetuum Mobile to szkoła demokratyczna, która stawia nie tylko na naukę pisania, czytania i liczenia, ale też kształtowanie systemu wartości. Pracujemy nad tym, by dzieci nie tylko je znały, ale też rozumiały i umiały zastosować w codziennym życiu. Nie zaszkodzi jednak utrwalanie tej wiedzy i zrozumienia także w gronie rodzinnym. Dlatego dziś w kąciku czytelniczym proponujemy trzy książki, które można czytać z dziećmi w bardzo różnym wieku i rozmawiać o wartościach i zagrożeniach, jakie niesie dla nich niewłaściwe postępowanie. Na tapet bierzemy więc pojęcia takie jak równość, demokracja i przeciwdziałanie dyskryminacji.

Równość, demokracja, dyskryminacja Read More »