Perpetuum logo bez tagline
Liceum Perpetuum ma być placówką, gdzie ćwiczymy samorządność, dlatego współtworzą je zarówno sami zainteresowani czyli młodzież, na równi z ich nauczycielami i rodzicami. Poprzez demokratyczne rozwiązania angażujemy całą społeczność w holistyczne funkcjonowanie placówki: stosujemy ocenianie kształtujące, razem podejmujemy kluczowe decyzje odnośnie do szkoły oraz każdej klasy, rozmawiamy o potrzebach i wspólnie decydujemy o zajęciach realizowanych poza klasą szkolną; wycieczkach, projektach wolunarystycznych czy tych przyczyniających się do promocji; czy pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych dla placówki.
 
 • Edukacja odbywać się będzie blokowo; .
 • Korzystając z lokalizacji placówki, tuż obok lasów i kanału bydgoskiego chcemy zaproponować uczniom spędzanie czasu w plenerze oraz aktywności sportowe pozwalające eksplorować okolice.
 • Rozwijamy młodego człowieka holistycznie. Znajdziecie u nas odpowiedź na Wasze pasje muzyczne, artystyczne, filmowe, fotograficzne, stolarskie… i te które się jeszcze pojawią. Podążamy za Wami, za Waszymi zainteresowaniami oraz za światem i rzeczywistością, która nas otacza.
 • Edukacja polega na fizycznym eksplorowaniu architektury, miast, przyrody a nie na oglądaniu artefaktów na ekranie. 
 • Mając wiedzę i świadomość na temat skutków które dla roczników 2006-2011 zostawiła pandemia i przymusowa izolacja, stawiamy na maksymalne uspołecznianie młodzieży.

Liceum Perpetuum

Szkoła podstawowa Bydgoszcz

Wdrażamy autorski program edukacji, zgodny z podstawą programową. Dążymy do indywidualnych rozwiązań, dopasowanych do potrzeb naszych uczniów. W małych grupach rozwijamy umiejętności muzyczne, plastyczne,

konstrukcyjne, sportowe i inne. Indywidualnemu podejściu towarzyszy atmosfera szacunku i czasu dla dziecka. Działamy wspólnie ze społecznością.

Oferujemy również wsparcie w edukacji domowej

Koniecznie zapoznaj się z przygotowanymi przez nas materiałami:

 • statut szkoły,
 • poradnik dla rodziców.

Stworzyliśmy twórcze miejsce dla najmłodszych. Współtworzymy je wraz z rodzicami. Codziennym aktywnością towarzyszy muzyka, tworzona w zgodzie z teorią uczenia się muzyki Edwina E. Gordona. Wpływa to pozytywnie na rozwój dzieci na wielu płaszczyznach, a dzieci kończące edukację przedszkolną mają muzyczną bazę w postaci znajomości wielu instrumentów, piosenek, tańców i wierszyków. 

Obok edukacji muzycznej wspieramy rozwój dzieci poprzez eksperymenty, matematyczne łamigłówki, uczenie czytania i pisania wg metody prof. Jagody Cieszyńskiej.

Budujemy rodzinną atmosferę zaufania i miłości. 

Współpracujemy ze specjalistami z wielu dziedzin, ucząc najmłodszych interdyscyplinarnego podejścia do edukacji.

Koniecznie zapoznaj się z przygotowanymi przez nas materiałami:

 • statut przedszkola,
 • poradnik dla rodziców.

Przedszkole Bydgoszcz

Opiekun dzienny

Potrzebujecie wsparcia w powrocie na rynek pracy? Chcecie sprawdzonej formy opieki nad dzieckiem? Lepiej nie mogliście trafić! 

Domowe warunki, dopasowane do waszego czasu pracy, opieka pielęgnacyjna i edukacyjna, uwzględniająca wiek, indywidualne potrzeby i rozwój dziecka – to oferta opieki dziennej w Perpetuum Mobile.

Opieka opiera się na wzajemnej współpracy opiekunów z rodzicami, wymianie doświadczeń, wskazówek, porad.

Ponadto dzieci mogą korzystać z zajęć muzycznych i plastycznych, organizowanych przez zespół Fundacji Kreatywnej Edukacji. 

W cenie czesnego również język angielski i hiszpański. 

Dbamy o zdrowie Waszych dzieci, oferując posiłki z dużą ilością świeżych warzyw i owoców. Na życzenie rodziców zamawiamy obiady.

Dzieci spędzają czas również na świeżym powietrzu, w naszym niepowtarzalnym Ogrodzie Różnorodności. 

Koniecznie zapoznaj się z przygotowanymi przez nas materiałami:

 • statut opiekuna dziennego,
 • regulamin.