Perpetuum logo bez tagline

Mińska 15 – wspólnie tworzymy przestrzeń szkoły

15 września 2022

Mińska 15 pięknieje dzięki uczniom! Uczniowie porządkują teren wokół szkoły, sadzą kwiaty i przygotowują boisko. Tak uczymy odpowiedzialności.

Mińska 15 - uczniowie przygotowują teren wokół szkoły pod boisko. Wyrównują teren za pomocą grabi.

Nasi uczniowie i rodzice od początku zaangażowali się w pomoc w tworzeniu placówek Perpetuum Mobile. Mińska 15 z dnia na dzień wygląda dzięki nim coraz piękniej.

Początek roku szkolnego nie był przeszkodą, by spędzać wolny czas na zewnątrz i pomagać w porządkowaniu przestrzeni. W jednym tygodniu dzieci sadziły kwiaty w ogrodzie, w kolejnym porządkowały teren pod szkolne boisko.

W ten sposób dzieci uczą się odpowiedzialności za dobro wspólne, nabywają ważnych umiejętności społecznych, takich jak współpraca, komunikacja.

Ponadto czas na świeżym powietrzu sprzyja lepszej koncentracji. Dzieci potrzebują wspólnego działania i obcowania z naturą. Dajemy im to na co dzień. Mińska 15 pięknieje dzięki Wam!

Zaprzyjaźniona z nami trenerka Ola Chodasz przywołała przy tej okazji swoje wspomnienia ze szkoły:
„Jedną z najlepszych rzeczy w mojej podstawówce było to, że każda klasa miała swój ogródek i moja miała słoneczniki – pamiętam, chociaż chodziłam tam tylko w pierwszej i drugiej klasie”.

A czy Wy pamiętacie ze swojej szkoły dbanie o szkołę, szkolne rzeczy i teren wokół? Podzielcie się z nami swoimi wspomnieniami pod postem na naszym Facebooku.

Udostępnij:

Więcej aktualności:

Ostatnio na Blogu:

Galeria