Projektujemy liceum metodą Design Thinking!

1 grudnia 2022

Zorganizowaliśmy dla najstarszych uczniów Perpetuum Mobile, twórcze warsztaty. Pod hasłem „Liceum w budowie” uczyliśmy uczniów projektowania metodą design thinking. Warsztaty prowadził Mateusz Łapiński

Uczniowie i trener siedzą w kręgu. Na tablicy obok narysowana jest twarz - potencjalny odbiorca działań, tzw. persona.

Zorganizowaliśmy dla najstarszych uczniów Perpetuum Mobile, twórcze warsztaty. Pod hasłem „Liceum w budowie” uczyliśmy uczniów projektowania metodą design thinking. Warsztaty prowadził  Mateusz Łapiński

Pięcioetapowy model Design Thinking – jeden z najpopularniejszych modeli projektowania, na który składa się 5 etapów:

• empatia,
  • diagnoza potrzeb,
  • generowanie pomysłów,
  • prototypowanie,
  • testowanie.

W ramach intensywnych, dwudniowych warsztatów, angażujących młodzież, powstały prototypy rozwiązań do zastosowania w każdym liceum. Uczniowie chcą opatentować pomysły, więc nie zdradzamy szczegółów. Liczy się proces i zaangażowanie oraz praca w grupie.

Chcecie dowiedzieć się więcej? A może planujecie zorganizować takie warsztaty? Polecamy stronę Mateusza.