Budżet obywatelski Perpetuum Mobile

14 października 2023
wybory budżet obywatelski

Dnia 12 października 2023 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej Perpetuum Mobile odbyły się pierwsze wybory inicjatyw Budżetu Obywatelskiego. Wszystkie klasy miały możliwość stworzenia projektu, a każdy uczeń oraz nauczyciel otrzymał kartę do głosowania, by oddać głos na własny projekt klasowy lub innej grupy.

Zgłoszone inicjatywy dotyczyły głównie kwestii zagospodarowania ogrodu szkolnego, który obecnie liczy 2,5 ha i jest schedą po Wydziale Geografii UKW. Zachowały się piękne drzewostany, wspaniałe krzaki pigw, czy winogron – warto nas odwiedzić!

Wygrał projekt klasy szóstej – Tor przeszkód. Uczniowie marzą o trasie do trenowania parkouru. Gratulacje dla pomysłodawców i wszystkich, którzy pomagali zorganizować nasze wybory.

Decyzją zarządu Fundacji Kreatywnej Edukacji przedznaczone zostanie 3000 zł na rzecz realizacji pomysłu uczniów i nauczycieli.

Niech żyje demokracj!

Dziękujemy również za inne pomysły – będziemy szukać form finansowania i mamy nadzieję, że pozostałe pomysły również uda się nam zrealizować.