Perpetuum logo bez tagline
/
/
MODA, PROJEKTOWANIE, UBRANIA kontra ZRÓB TO SAMA/SAM”, – Warsztaty z Agnieszką Rogaszewską

MODA, PROJEKTOWANIE, UBRANIA kontra ZRÓB TO SAMA/SAM”, – Warsztaty z Agnieszką Rogaszewską

26 marca 2023

„MODA, PROJEKTOWANIE, UBRANIA kontra ZRÓB TO SAMA/SAM”, – zapraszamy na pierwsze spotkanie 4.04.2023 o 15.00 na Mińskiej 15 w Bydgoszczy

1. Projekt jest cykliczny, każde zajęcia to około 2 godz.(fajnie jeśli ten czas będzie ruchomy).
2. Część spotkań nie będzie „przy maszynie” tzn.: będziemy robić np. MOODBOARDy, plansze faktur i różnych materiałów, aby je poznać (trochę sensoryki), projekty i szkice na papierze (rysunki żurnalowe, „techniczne”) – to działania wprowadzające do projektowania i tworzenia potem w przestrzeni, pozwalające poznać swoje zasoby twórcze (bo każda osoba je ma!)
3. Będziemy szyć ręcznie – nauczymy się fajnej sprawności manualnej, którą wykorzystamy nie tylko do zszycia dziurki w skarpetce, ale i do stworzenia TEXTILE PICTURES – obrazów ze ścinków materiałowych, kolaży artystycznych, makatek
4. Będziemy się inspirować i rozmawiać o projektantach i projektantkach, innowacjach i ciekawostkach, nie tylko ze świata mody, aby zrozumieć, że projektowanie to nie jest trudna sztuka – wymaga od nas tylko otwartej głowy i poszukiwania rozwiązań (przykładowe tematy: „Modowi konceptualiści, czyli jak ważny jest pomysł!”, „Ubrania, które protestują, czyli jak wyrazić siebie nic nie mówiąc”, ” Gusta i ideały, czyli o czym trzeba mówić głośno”)
5. Część spotkań będzie „techniczna”, czyli nauka szycia na maszynie, no i oczywiście ćwiczenia w szyciu
6.. ZRÓB TO SAM – projektowanie i szycie konkretnych rzeczy z tego co każda osoba ma w domu (dzieciaki będa oczywiście miały możliwość przynieść część materiałów i dodatków z domów); jeśli grupa będzie miała chęć, to możemy stworzyć „pokaz mody”, czyli od projektów do wykonania.

Kiedy zaczynamy: 4.04.2023 o godz. 15.00

Gdzie: Fundacja Kreatywnej Edukacji, ul. Mińska 15 w Bydgoszczy

Inwestycja: 50 zł/osobę (cena udziału i materiałów)

Zapraszamy do zapisów: sms 602466347 lub jgawrylkiewicz@gmail.com

Nasza przewodniczka w projektowaniu: Agnieszka Rogaszewska – Ekoprojektantka, krawcowa i edukatorka, specjalizująca się w upcyklingu odzieżowym, w 2017 roku założyła Fundację Alternatywną. Pracownia propaguje odpowiedzialność społeczną i ekologiczną, działając zgodnie z założeniami gospodarki obiegu zamkniętego. Poza pracą z klientem indywidualnym Alternatywna prowadzi też działania edukacyjne w szkołach, kursy i warsztaty, m.in. krawieckie.

Więcej o naszej projektantce: TUTAJ

Udostępnij:

Więcej aktualności:

Ostatnio na Blogu:

Galeria