Perpetuum logo bez tagline

Sylwia Jakoby-Binkowska

Zastępczyni dyrektorki / terapeutka / rewalidatorka

Zdjęcie przedstawia Sylwię z jej psem - mopsem, książką i kawą.

Wyzwania w życiu osobistym nakierowały ją na nowe, głębsze, bardziej świadome tory. Poszukiwania dobrej dla nich drogi zaprowadziły ją na warsztaty GPS dla rodziców i szkolenia GPS dla terapeutów (Growth through Play System St.2) prowadzone przez Iwonę Wojtasik. Praca, a raczej współpraca z dziećmi oparta przede wszystkim na budowaniu jak najlepszej relacji z młodym człowiekiem, budzeniu jego i swojego zaangażowania i pielęgnowaniu motywacji wewnętrznej wyznaczyły jej obecny kurs na przyszłość.

Uwielbia czytać z dziećmi i dzieciom, a także różne zabawy słowem, także w innych językach (francuski, hiszpański, angielski). Najlepiej relaksuje się na łonie przyrody, żagle, rower, rodzina i mops.

Czym jest dla Ciebie kreatywna edukacja?

Kreatywna edukacja to praca z wyobraźnią, poczuciem sprawczości i przełamywaniem schematów w poszukiwaniu rozwiązań, budzenie inicjatywy w dzieciach i młodzieży.

Co rozumiesz przez rozwijanie wrażliwości?

Rozwijanie wyobraźni to absorbowanie świata wszystkimi zmysłami, trenowanie uważności poprzez koncentrację na poszczególnych zmysłach, obserwację siebie i innych w relacji z sobą samym, ze światem, z dźwiękiem, z obrazem. Tworzenie, takie codzienne, od pisania czy malowania, po gotowanie i tworzenie różnych dekoracji.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w Twoim systemie wartości

Najważniejsze jest życie w zgodzie ze sobą, zachowanie balansu pomiędzy różnymi sferami życia, szacunek i empatia.

Udostępnij:

Więcej aktualności:

Ostatnio na Blogu: